به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+1 امتیاز
69 بازدید
در دبیرستان توسط ۲۳۲۱۲۳۲۱ 2 نشانه گذاری شده
نمایش از نو توسط AmirHosein

در یک امتحان کتبی زبان خارجه ۲/۵از دانش آموزان یک کلاس مردود و ۱/۴ قبول شدگان در امتحان شفاهی مردود شده اند.چه نسبتی از دانش آموزان کلاس در امتحان زبان خارجه قبول شده اند؟

توسط admin
+1
@2321
@23212321
@890239535
داده های سایت ما نشون میده شما با سه حساب کاربری مشغول پرسیدن سوال هستید. و جالبه بعضی از سوالات شما تکراری هستند و در مورد یک موضوع هستند. مثل همین سوال هایی که در مورد نسبت و تناسب هستند. به علاوه اصلا به کیفیت سوال هایتان توجه نمیکنید. بعد از این همه پرسش هنوز تایپ ریاضی انجام نمیدید، برچسبهای نامناسب انتخاب می کنید و قوانینی که مربوط به نحوه پرسش مناسب هست توجه نمیکنید. همچنین با اکانتهای دیگر به سوالات خودتان امتیاز مثبت داده اید. به نظر میرسه باید با اکانت های جعلی ساختگی شما برخورد بشه. در این مورد مدیران میتونن اظهار نظر کنند.
@AmirHosein
@fardina
@erfanm
@saderi7
@kazomano
توسط AmirHosein
+1
@admin
کاملا موافق هستم.

1 پاسخ

+1 امتیاز
توسط 1 نشانه گذاری شده

با سلام . سوال شما با استفاده از قانون ضرب احتمال ها به راحتی حل میشه . با استفاده از داده های مسئله میشه فهمید که برای این امتحان ابتدا مرحله کتبی و سپس از کسانی که در امتحان کتبی قبول شده اند ، امتحان شفاهی برگزار میشود . اگر 5 / 2 (دو پنجم) دانش آموزان در امتحان اول که کتبی هستش مردود میشن ، پس میدونیم که سه پنجم اونها در این آزمون قبول شدن . در قسمت بعد سوال به ما گفته که از اون سه پنجمی که در امتحان کتبی قبول شدند ، یک چهارم در امتحان شفاهی مردود شدند . باز یعنی سه چهارم از اون سه پنجم افرادی که در امتحان کتبی قبول شده بودند ، در امتحان شفاهی هم قبول شدند و چون شرط قبولی در آزمون قبولی در هر دو مرحله کتبی و شفاعی است ؛ ما سه پنجم رو ضرب در سه چهارم می کنیم که حاصل نه بیستم است . اگر یکم گیج شدین ، نمودار درختی حتما کمک میکنه . امیدوارم درست گفته باشم!

توسط ۲۳۲۱۲۳۲۱
سلام.درست گفتی و قشنگ هم جواب دادی.خیلی سپاسگزارم.احسنت
توسط AmirHosein
@G و @23212321 کجای متن پرسش نوشته ابتدا باید آزمون کتبی قبول شوید تا بتوانید آزمون شفاهی شرکت کنید؟ بعلاوه @23212321 شما دیدگاهی که @admin در زیر پرسش‌تان گذاشته‌اند را خوانده‌اید؟
توسط alitk
+2
احساس بنده اینست که حساب کاربری پاسخگو(G@) هم متعلق به ایشان است ؟!

حمایت مالی


کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...