به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+2 امتیاز
56 بازدید
در دانشگاه توسط friendship311
ویرایش شده توسط AmirHosein

سلام دوستان می خواستم بدونم فضای بردار مقدار $C([0,T],L_2(\Omega))$ به انگلیسی چطور تلفظ میشه؟ راستش من یک ارائه دارم و تابعی دارم که متعلق به این فضاست این فضا رو میشناسم اما نمی دونم این فضا رو چطور به انگلیسی ادا کنم. آیا مرجعی هست که بشه تلفظ این فضاها به انگلیسی رو یاد گرفت. چون تو کتاب ها فقط این فضا معرفی میشه. آیا این چیزی که من تلفط می کنم درسته: C of interval of zero and T to L two of omega

توسط AmirHosein
@friendship311 از آنجا که احتمالا مقطع کارشناسی ارشد به بالا هستید احتمال می‌دهم با تایپ ریاضی با دستورات TeX آشنا باشید. در این سایت نیز برای تایپ نمادها و فرمول‌های ریاضی باید از دستورات TeX بین علامت دلار استفاده کنید.
بلی مشکلی در چیزی که نوشتید نیست، اگر می‌خواهید «فضای بردار مقدار» رو هم اولش بگوئید

$\text{The vector valued space ...}$

در مورد مرجع که چگونه نمادهای رشته‌تان را به انگلیسی می‌خوانند، یک راه‌حل پیدا کردن ویدئو از سخنرانی، سمینار، ارائه یا کلاس درسی در موضوع مربوطه توسط یک استاد/پژوهشگر خارجی است.

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط arakmath 1 نشانه گذاری شده

سلام، میشود:

Vector space c of closed interval zero and t , and L index two of omega

توسط AmirHosein
@arakmath می‌شود مرجعی که در آن دیده‌باشید فضای $L_2$ را $\text{L index 2}$ ادا کنند را اشاره کنید؟
توسط arakmath
درود، مرجعی نمیشماسم، و نمیدانم این اطلاع بنده از کجاست، احتمالا در یو تیوب، میتوان تدریس بخشی را دانلود نمود که شامل چنین چیزهایی باشد، من یقین دارم درست عرض کردم.
قبل توسط AmirHosein
@arakmath هیچ کدام از دوستانم هم لفظ $\text{L index two}$ نشنیده‌اند. هر زمان که همچین چیزی را توسط یک ریاضیدان خارجی شنیدید با مرجع به عنوان پاسخ قرار دهید. پاسخ شما فعلا نشانه‌گذاری می‌شود.

حمایت مالی


کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...