به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
0 امتیاز
38 بازدید
در دانشگاه توسط SenaGB (-5 امتیاز) 1 نشانه گذاری شده
بسته شده قبل توسط AmirHosein

This is a Question:

برای شروع نمودار خطی جفت ارز EURUSD را در تایم یک ساعته در نظر بگیرید ، در این نمودار ، محور عمودی قیمت و محور افقی زمان میباشد ، با توجه به این که در این نمودار ، قیمت تابعی از زمان نمی باشد و مستقل از زمان در حال حرکت است و همچنین زمان صرفا حرکت قیمت را در بازه های زمانی یکساعته نشان میدهد ، با چه روشی میتوان مساحت زیر نمودار را در یک بازه زمانی و همین طور شیب قیمت را در لحظه به دست آورد؟؟ توضیحات تصویر

And this one is not a Question(:

با توجه به فعالیت بنده در زمینه برنامه نویسی برای بازار های مالی همچون فارکس(Forex), علاقه زیادی برای استفاده از مباحث ریاضی همچون آمار و احتمالات ، نظریه اعداد ، جبر خطی ، هندسه ، نظریه گراف و سایر منطق های ریاضی دارم، و تمایل دارم این مباحث رو در زمینه طراحی و ساخت سیستم ها و استراتژی های معاملاتی مدرن به کار ببرم ، اگر کسی از دوستان در این گونه مباحث ذکر شده وارد هست و علاقه به فعالیت در این زمینه رو داشته باشه ، خوش حال میشم با هم همکاری و تبادل نظر داشته باشیم.

https://t.me/SenaGB23

بسته شده با توجه به این نکته: به دلیل عدم اعمال ویرایش‌های اشاره‌شده و گذاشتن دیدگاه در پاسخ.
توسط AmirHosein (11,448 امتیاز)
@SenaGB در صفحهٔ قوانین سایت https://math.irancircle.com/faq نوشته شده‌است که متن باید فارسی باشد. به جای This is a question و and this one is not a question می‌توانید بنویسید «سوال من به شرح زیر است» و بخش دوم هم مطمئن نیستم خیلی مناسب باشد چون ربطی به پرسش ندارد. @admin
در مورد برچسب‌ها هم در متن پرسش شما حرفی از مفهومی آماری یا احتمالی نیست لذا برچسب آمار و احتمال را باید حذف کنید. تنها برچسبی بگذارید که به پرسش مربوط هستند.
در مورد متن پرسش، اول اینکه شما قیمت یک چیز را نیاورده‌اید بلکه «نسبت قیمت یورو به قیمت دلار» را آورده‌اید، نسبت بین دو قیمت اسمش «قیمت» نمی‌شود. نکتهٔ بعد اینکه شما این نسبت را به وضوح بر حسب زمان مرتب کرده‌اید و نموداری که کشیده‌اید، نمودارِ «تابعِ این نسبت بر حسب زمان» است! لذا جملهٔ «تابعی از زمان نیست و مستقل از زمان است و غیره...» زیادی است. اگر مستقل از زمان می‌بود پس در یک زمان انتخابی مثلا ۶ صبح ۶ ژانویه باید هر عددی یا دست‌کم دو عدد متفاوت می‌گرفت! در حالیکه در هر زمانی فقط و فقط یک مقدار یکتا دارد پس صدالبته تابعی از زمان است.

1 پاسخ

–1 امتیاز
توسط 1 نشانه گذاری شده

سلام اقا امیر حسین.

در مورد نمودار حق با شماست ، این نمودار فقط نسبت دو جفت ارز رو نشون میده. در مورد ارز ها باید هم همین طور باشه ، چون ارزش یک ارز رو نسبت به ارز دیگه می سنجند. که در این نمودار نسبت EUR/USD قیاس شده است ، و همین طور بر حسب نمودار ارزش هر یک یورو در لحظه آخر تقریبا برابر 1.22600 می باشد. که این عدد ارزش یک واحد یورو به دلار را نشان میدهد.

ولی در مورد تابع بودن این نسبت باید بگم که این نمودار خطی تنها نشان دهنده اخرین قیمت معامله شده در پایان یک بازه زمانی یک ساعته هست ، یعنی قیمت close . ولی در اصل قیمت در بازه یک ساعته در حال حرکت می باشد و در یک لحظه شاهد نوسان قیمت می باشیم و این تابع بودن نسبت به زمان رو نقص میکنه ، در اصل بهترین نمودار برای درک این مفهوم نمودار های شمعی یا Candlestick میباشد توضیحات تصویر

در این نمودار هر یک از شمع ها نشان دهنده نوسانات قیمت در بازه زمانی یک ساعته می باشد، و هر یک از این شمع ها یک قیمت باز شدن (open) در ابتدای بازه زمانی و یک قیمت بسته شدن (close) در انتهای این بازه دارد ، و همچنین میتواند بالاترین قیمت (high ) و کمترین قیمت (low) را هم داشته باشد. شاید برای حالت های خاصی مثل زمانی که قیمت یک کالا خطی یا سهمی و.. باشد بتوان تابع f(t) قیمت را داشته باشیم ، ولی در این گونه بازار ها مثل قیمت یک سهم یا ارزش یک ارز را نمی توانیم با تابعی از زمان بیان کنیم ، همان طور که یک کالا ، سهم یا ارز میتواند در لحظه چند قیمت متفاوت را تجربه کند، به همین دلیل هست که میگم تابعی از زمان نیست ، با فرض تابع بودن پس باید تابع f(t) را داشته باشیم به طوری که با قرار دادن t قیمت گذشته حال و آینده رو به دست بیاریم در حالی که چنین امری ممکن نیست و بازار های مالی بر اساس عرضه و تقاضا بنا نهاده شده اند و قیمت و ارزش یک کالا سهم یا ارز مستقل از زمان در حال حرکت است و زمان فقط نشان دهنده تغییرات است .

در مورد بخش دوم هم خواهان این بودم که از تجربه ریاضی دوستان در بخش های مختلف و نظرشون در این باره کمک بگیرم ، چون این گونه بازار ها بسیار منعطف بوده و میتوان بخش های زیادی از مباحث ریاضی رو برای تحلیل و بررسی و ایجاد سیستم های معامله خودکار به کار برد. در نهایت بسیار ممنون از حوصله شما :)

توسط AmirHosein (11,448 امتیاز)
@سینا یا @SenaGB برای اشاره به افراد از علامت @ و نام کاربری‌شان مانند کاری که من در دیدگاه در زیر پریسش‌تان انجام دادم استفاده کنید، به کار بردن نام کوچک افراد گاها می‌تواند خیلی خوشایند نباشد.
- سعی کنید با نام کاربری اصلی‌تان وارد شوید تا پست‌هایتان قابل پیگیری باشند.
- پستِ «پاسخ» برای پاسخ‌دادن پرسش اصلیِ صفحه می‌باشد نه برای دیدگاه گذاشتن و reply به دیدگاه دیگری.
- نمودار آمده در متن اصلی پرسش برای هر زمان یک نقطه نمایش می‌دهد (در واقع برای چند زمان، هر یک، یک نقطه دارد، و سپس برای زمان مابین، نقطه‌ها را وصل کرده‌است)، لذا با نمودار آمده در پست شما تفاوت دارد.
این پست نشانه‌گذاری می‌شود. می‌توانید کوتاه‌شدهٔ آن و تنها قسمت‌های مرتبط را در قالب دیدگاه در زیر دیدگاهی که برایتان گذاشتم بیاورید.
در مورد قسمت دوم، می‌توانید در صفحهٔ شناسه‌تان (account/profile) مشخصات خودتان را وارد کنید و در قسمت «دربارهٔ من» پیام بخش دوم‌تان را بنویسید. مسلما این پیام قسمتی از پرسش ریاضی‌تان نیست! @admin بهتر می‌توانند راهنمایی‌تان کنند.
- در آخر، همانطور که در صفحهٔ راهنمایی سایت نوشته شده است قرار نیست در این پست‌ها کتاب بنویسیم یا درس‌نامه ایجاد کنیم، لذا به یک سوال کاملا خاص و معین در یک پست بچسبید. مانند اینکه نمودار آمده در متن اصلی پرسش را دارید و الآن می‌خواهید مساحت زیر نمودار را محاسبه کنید. نه اینکه همه چیز را در هم و یک جا بخواهید مثل اینکه چطور این نمودار با نمودار جدید‌تان مرتبط می‌شود و آيا آمار و احتمال می‌تواند در جایی قبل از رسیدن به نمودار پرسش استفاده شود و غیره.

حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...