به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
–2 امتیاز
119 بازدید
در دبیرستان توسط Anahita1380 1 نشانه گذاری شده
بسته شده توسط fardina

سوال:ایکس به توان دو مساوی دو بتوان ایکس، ۳ جواب ق ق دارد که عبارتند از:2&4&?جواب سوم چه عددی هست؟ مطمعنا شما نمودار این معادله را در کتب درسی مشاهده کرده اید حل این معادله با استفاده از لگاریتم امکان پذیر است ولی نه خودم و نه هیچ یک از ایاتیدم تاکنون نتوانسته اند جوابی برای ان بدهند،طی حل دو جواب بدست می اید ولی سومین جوابی که عددی منفی است چیست؟

بسته شده با توجه به این نکته: رعایت نکردن قوانین سایت. توجه نکردن به تذکرات.
توسط kazomano
@Anahita1380
با روش تکراری نیوتن با نقطه شروع 0 به جواب x = -0.766664696 می رسیم.
با ماشین حساب با قراردادن این جواب در معادله چک کنین که این تقریب مناسبیه.
توسط Anahita1380
بهترین پاسخ بود!
توسط AmirHosein
@Anahita1380 چرا به دیدگاهی که برای ویرایش پرسش‌تان گذاشته‌شده‌است واکنشی نشان نمی‌دهید. این وظیفهٔ شما به عنوان پرسش‌گر است که پرسش‌تان را مطابق قوانین سایت پست کنید و در صورت نقص یا اشکال آن را تصحیح کنید. نه تنها عنوان پرسش نامناسب است بلکه برای تایپ خود متن پرسش هم ارزشی قائل نشده‌اید. خودتان یک نگاه بیندازید. از ق ق و غلط املایی و حرف‌نویسی به جای معادله و غیره بگذریم، «:2&4&?» قرار است چه باشد؟
توسط Anahita1380
با سلام، بسیار متشکرم که به خویشتن زحمت داده و نظر محترمتان را بیان نموده اید، بله کاملا از ایرادات تایپی اگاهی دارم و در اسرع وقت تصحیح خواهم کرد.
توسط AmirHosein
@Anahita1380 تغییرات خواسته‌شده نیز چیزی نیستند که نیاز به زمان زیادی داشته باشند در چند ثانیه یا یکی دو دقیقه انجام می‌شوند. دقیقا همین مقدار زمانی که برای نوشتن دیدگاهتان (که لحنش خیلی بار مؤدبانه‌ای ندارد) گذاشتید برای انجام ویرایش متن پرسش کافی بود.

حمایت مالی


کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...