به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+2 امتیاز
1,558 بازدید
در دبیرستان و دانشگاه توسط Gholab.bafi (11 امتیاز)
ویرایش شده توسط A-math-lover

سلام. بنده الان نزدیک چهل سالمه و مدرک کارشناسی ادبیات دارم. از بچگی همیشه با ریاضی انقدر مشکل داشتم که کابوس زندگیم بود. حالا تصمیم گرفتم از پایه ریاضی بخونم. فقط هم در واقع ضرب، تقسیم، جمع و تفریق رو می‌دونم و دیگه هیچی اصلاً بلد نیستم و هیچی هم یادم نمونده. من از کجا باید شروع کنم و با چه کتاب‌هایی؟ (امکان کلاس رفتن و دسترسی به اینترنت هم کم هست) اگر بشه کتاب بهم معرفی بفرمائید ممنون می‌شوم.

توسط AmirHosein (19,620 امتیاز)
+4
@Gholab.bafi ریاضی برای چه؟ برای نمونه وقتی یک فرد به شما می‌گوید من دکتر هستم، نمی‌پرسید دکتر عمومی؟ یا دکتر جراح مغز و اعصاب؟ یا دکتر عمل زیبایی؟ یا دکتر تغذیه؟ یا دکتر حیوانات؟ یا ...
وابسته به اینکه می‌خواهید ریاضی برای جمع و ضرب و حساب و کتاب دخل و خرج روزانه‌تان استفاده کنید، یا برای رسم و نقشه‌کشی، یا برای وارد شدن به بازار بورس و یک سرمایه‌گزاری سادهٔ غیر تخصصی، یا یک مدل تخصصی برای وابستگی بهای بیت‌کوین به اوضاع اپیدمی کرونا، یا برای منطق ریاضی و استدلال و استنباط علمی، یا برای مطالعهٔ مباحث نجومی و اخترشناسی، یا برای برنامه‌نویسی، یا برای تفریح و سرگرمی با مسائل سادهٔ هندسه ... پاسخ به این پرسش شما متفاوت خواهد بود. برای همین پیشنهاد می‌کنم بر روی علامت مداد پائین سمت چپ پست‌تان کلیک کنید و در عنوان و متن پرسش‌تان هدف اصلی را مشخص کیند. برای نمونه فقط می‌خواهید در سطحی بیاموزید که بتوانید در تکالیف مدرسهٔ فرزندتان کمکش کنید یا چه هدف دیگری دارید؟

3 پاسخ

+4 امتیاز
توسط Elyas1 (4,475 امتیاز)

به نام خدا.

به نظرم چون می خواهید از پایه شروع کنید، یک راه این است که کتاب های درسی مثلاً از هفتم به بعد را مطالعه کنید. ولی می توانید به جای این از پنج جلد کتاب ریاضیات محاسبه نوشته ی پرویز شهریاری انتشارات فردوسی استفاده کنید.

+3 امتیاز
توسط mahdiahmadileedari (3,075 امتیاز)

تنها راه ممکن این است که کتاب های دوره ابتدایی را از اول و با دقت بخوانید چون هیچ کتاب جامعی در این زمینه وجود ندارد. تا ضعف های پایه ای خودتان را رفع نکنید هیچگاه نتیجه مطلوبی بدست نخواهید یافت. اینترنت هم هرچقدر کم در دسترس باشد کمک حال خواهد بود.

+2 امتیاز
توسط

به نظر من بهتر است به جای کتاب، دنبال کسی بگردید که سواد ریاضی و حوصله کافی داشته باشه. بعدا ایشان کتاب در سطح شما معرفی خواهند کرد.


حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...