به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+14 امتیاز
448 بازدید
در دبیرستان و دانشگاه توسط admin (1,602 امتیاز)

سلام و احترام حضور کاربران و بازدید کنندگان گرامی

خدا را شاکریم که محفل ریاضی روندی صعودی در جذب کاربران و پرسش و پاسخ طی می کند. هر چند این رشد صعودی از نظر ما کند هست.

از تمامی کاربران و بازدیدکنندگان گرامی کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیدواریم همچنان از سایتی که توسط خود شما کاربران اداره و مدیریت می شود حمایت کنید.

لطفا چنانچه نظر یا پیشنهاد یا انتقادی دارید هر شخص جداگانه در یک پاسخ مطرح کند. نظرات شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • خدمات فعلی سایت را چگونه ارزیابی می کنید.
  • دوست دارید چه امکاناتی در سایت موجود می بود.
  • چه مواردی به درستی کار نمی کنند.
  • مایل به همکاری در چه زمینه ای با ما هستید.

در ضمن در این مدت نه چندان کوتاه چندساله بدون هیچگونه چشمداشت مالی یا معنوی در خدمت دوستداران ریاضی بودیم. خیلی از کاربران نیز بدون هیچگونه انتظاری در این راه به ما کمک کرده اند که سپاسگزار همگی هستیم.

با توجه به بزرگتر شدن سایت طبیعتا هزینه های نگهداری سایت نیز بالا می رود. البته این هزینه ها تا مدتی ممکن است توسط چند تن از مدیران پرداخت شود کمااینکه تابحال اینطور بوده است ولی مطمئنا نمی تواند تا همیشه ادامه یابد. لذا سایت ناگزیر هست از جایی دیگر درآمدزایی داشته باشد تا اینگونه هزینه ها جبران شود و همچنین ما ایده هایی برای اضافه کردن امکاناتی جدید به سایت داریم که همگی بار مالی برای سایت ایجاد خواهند کرد. راه هایی که در حال حاضر سایت ممکن هست بتواند از آن درآمدزایی داشته باشد می تواند شامل موارد زیر باشد:

تبلیغات، گرفتن اسپانسر یا حامی مالی، حمایت مالی کاربران از سایت( حدود یک سال از ایجاد صفحه ی حمایت مالی از سایت می گذرد و حتی یک مورد حمایت مالی هم نداشتیم. هرچند از نظر ما بهترین حمایتی که کاربران می توانند از ما داشته باشند همان فعالیت در سایت و معرفی سایت به دوستانشان است) و فروش محصولات.

برای همگی این موارد سایت نیازمند داشتن آماری خوب هست که بتواند صاحب تبلیغ را ترغیب کند که محفل ریاضی برای او تبلیغ انجام دهد. منظور از آمار خوب، داشتن تعداد کاربران زیاد و تعداد بازدید زیاد هست. ما خداروشکر چنانکه به نظر می رسد بازدیدکننده خوبی داریم ولی هنوز برای ما سوال هست که چرا حداقل برای حمایت از ما عضو سایت نمی شوند؟ در حالیکه عضویت در سایت کمتر از 30 ثانیه طول می کشد. لذا درخواست ما از شما در درجه اول حمایت معنوی و معرفی سایت به دوستانتان هست و همینطور می توانید برای حمایت از محفل ریاضی صفحات اجتماعی محفل را دنبال کنید مثل Facebook و Google+ و مهمتر از همه لطفا عضو کانال تلگرامی ما شوید.

در نهایت از همگی دوباره تشکر می کنیم و امیدواریم همچنان همراه محفل ریاضی باشید و به خاطر تمامی کم و کاستی ها از شما عذرمی خواهیم.

با تشکر

مدیریت محفل ریاضی

توسط good4us (5,365 امتیاز)
+1
سلام
برای موفقیتتان دعامیکنم خودم ودوستانم را به یاری مادی ومعنوی سایت دعوت میکنم
توسط admin (1,602 امتیاز)
@good4us
مرسی از شما همراه گرامی.
توسط admin (1,602 امتیاز)
+1
@erfanm@ saderi7 @AmirHosein @A+math+L @کیوان+عباس+زاده @amirabbas @taha1381 @kazomano
لطفا در نظرسنجی شرکت کنید.
توسط AmirHosein (14,031 امتیاز)
ویرایش شده توسط AmirHosein
+1
@admin کمی این روزها سرم شلوغ بود، حتما در نظرسنجی شرکت خواهم‌کرد.

4 پاسخ

+7 امتیاز
توسط amirabbas (1,232 امتیاز)

با سلام.

اولا لازم میدونم از مدیریت سایت برای فراهم آوردن این محیط و همچنین از اساتید گرامی به خاطر پاسخگویی باحوصله به سوالات تشکر کنم. متاسفانه عمده سایت های فارسی زبان که درباره ریاضیات فعالیت می کنند مکانی نه برای لذت بردن از ریاضیات بلکه مکانی برای حل تمرین ها و تست و کنکور و ... هستند.فعالیت محفل ریاضی می تواند یک قدم مناسب در جهت اصلاح این وضعیت باشد.با تمام امکانات خوبی که سایت داره فکر میکنم باید به یکسری از موارد توجه بشه: بسیاری از سوالات مطرح شده نیازمند رسم اشکال هندسی هستند و خیلی خوب است که به ویرایشگر سایت امکان رسم اشکال اضافه شود. مطالب بلاگ دارای محدودیت از نظر طول مطلب هستند و این موضوع مانع انتشار برخی مطالب می شود. به شخص فکر میکنم بهتر بود که سایت به صورت اختصاصی نوشته می شد چون در اون صورت امکانات واقعا بهتری رو می شد بهش اضافه کرد.من برنامه نویس وب هستم و خیلی دوست دارم در این زمینه یا موارد دیگه ای که کاری از دستم بر بیاد با مدیران سایت همکاری کنم ولی متاسفانه تا یک ماه دیگه به دلیل کنکور کاری از دستم بر نمیاد ولی بعد از اون هر کمکی که از دستم بر بیاد خواهم کرد. اما در مورد موضوع تامین هزینه های سایت و تبلیغات که مطرح نمودین یه پیشنهاد داشتم. به نظرم خیلی خوب می شد اگه محفل ریاضی با همکاری کاربران یک ماهنامه در مورد ریاضیات منتشر می کرد. به صورتی که مقالات پیشنهادی کاربران در قالب یک ماهنامه منتشر بشه .انتشار یک ماهنامه باعث افزایش تعداد کاربران سایت میشه و به علاوه بعد از مدتی میشه با فروش اشتراک این ماهنامه بخشی از هزینه های سایت رو تامین کرد داخلش تبلیغ کرد و ....

به هر حال لازم میدونم یکبار دیگه از مدیران سایت و تمامی اساتید تشکر کنم.

توسط admin (1,602 امتیاز)
+2
@amirabbas
ممنون برای شرکت در نظرسنجی.
در مورد اضافه کردن رسم نمودار به ویرایشگر حداقل دوسال هست که به فکرمون اومد ولی متاسفانه من و دیگر مدیران ریاضی خواندیم برنامه نویس حرفه ای نیستیم و راه حلی برای رسم نمودار پیدا کردیم ولی از توانایی ما خارج هست و نیاز به برنامه نویس دارد. اگر بتوانید با ما همکاری کنید که خیلی عالی است...
در مورد ماهنامه قبلا @AmirHosein هم پیشنهاد داده بودن و اعلام همکاری کردن. ما میتوانم همچین پروژه ای را شروع کنیم ولی دست تنها هستیم و می ترسیم بعدا کارها پیش نرود لذا به نظر میرسه اولین قدم انتخاب تیم کاری باید باشد.

با تشکر از نظرات و پیشنهادات خوب شما
توسط AmirHosein (14,031 امتیاز)
@admin @amirabbas اگر ماهنامه در کیفیت و سطح استاندارد در ذهن دارید می‌توانم برایتان از سمت چند دانشگاه اشتراک ماهنامه را بگیرم ولی باید یک پیش‌شماره تهیه کرده‌باشیم.
توسط admin (1,602 امتیاز)
+1
@AmirHosein
ما با روند انجام این کار آشنایی نداریم. ولی اگر شما یا کسی که آشنا با امور باشه و اعلام آمادگی کنه که هدایت کار رو در دست بگیره ما حاضریم از این کار حمایت کنیم.
+5 امتیاز
توسط zeynabeses74 (156 امتیاز)

اول بخاطر خدمات فوق العاده تون ازتون تشکر میکنم.بنظر من باید برای حمایت مالی اقدام جدی انجام بشه و کاربرانی که واقعا توانشو دارند کمک کنن.من یک دانش اموز هستم و خب حس میکنم در این سایت کاربر دانش اموز زیاد باشه و خب طبیعتا ما دانش اموزها در امد مستقل نداریم و خانواده هامون هم متاسفانه مایل به همکاری نیستند.بنظر من کاربرانی که توانشو دارند و واقعا دوست دارن کمک مالی کنند.برای افزایش کاربران هم بنظر من بهترین کار تبلیغ در اینستاگرام هستش.این روزا نود درصد مردم اینستاگرام دارند یا به احتمال زیاد ازش بازدید میکنن.بنظرم هم بهتره خودتون صفحه راه اندازی کنین و هم کاربران تبلیغ کنن.من خودم هم اینکارو قطعا انجام میدم چون فک کنم تنها کاریه که از دستم برمیاد.بنظر من این مورد دوم خیلی جواب بده و حتی ممکنه از این طریق حامی مالی قوی هم پیدا بشه.به امید موفقیت روز افزون سایت فوق العاده تون.

توسط admin (1,602 امتیاز)
+2
@zeynabeses74
اینستاگرام هم اضافه شد. ممنون از نظر شما. فعالیت و معرفی سایت به دوستانتان بهترین کمک به سایت محفل هست.
توسط zeynabeses74 (156 امتیاز)
میشه ادرس پیج رو بدین؟
توسط admin (1,602 امتیاز)
+2
@zeynabeses74
لطفا در پایین صفحه روی آیکون اینستاگرام کلیک کنید.
+4 امتیاز
توسط Reza.S (836 امتیاز)
سلام
به نظرم اگه سایت از طریق یک برنامه اندرویدی هم اجرا بشه کاربران راحت تر میتونن سوال های خودشون رو بپرسن
و این که ابزار هایی برای رسم نمودار و گرفتن مشتق و انتگرال می تونه نقش موثری در افزایش بازدید داشته باشه ( مثل http://www.integral-calculator.com/)
توسط admin (1,602 امتیاز)
+1
@Reza.s
برنامه اندرویدی هم در فکر بودیم ولی فعلا در الویت ما نیست. در مورد رسم نمودار هم همونطور که گفتیم خیلی وقته دنبالش هستیم. همه این کارها برنامه نویس لازم داره امیدوارم طوری بتونیم اینها رو اضافه کنیم.
ممنون.
+2 امتیاز
توسط AmirHosein (14,031 امتیاز)

یکی از علت‌های اینکه تعداد پرسش‌ها از تعداد پاسخ‌ها در سایت بیشتر است وجود برخی پرسش‌های تکراری بدون هیچ تفاوت یا پرسش‌های نامفهوم است. پیشنهاد داشتم که این دو دسته پرسش به جای رها ماندن در فضای سایت یا سته شدن حذف شوند.

پیرامون پرسش‌های تکراری بدون هیچ تفاوت: اگر یک پرسش تکراری ولی با صورت متفاوتی پرسیده‌شده‌است و احتمال این می‌رود که افراد دیگر به آن شکل پرسش را در اینترنت جستجو کنند قفل کردن و نگه‌داشتن و ارجاع به صورت دیگر پرسش کاری قابل درک و با ارزش است. ولی زمانی که یک کاربر دقیقا یک پرسشش را دو بار در سایت قرار داده‌است به نظر من نگه داشتن هر دو پرسش و قفل کردن یکی تنها به آمار سایت لطمه می‌زند و هیچ دلیل منطقی‌ای ندارد. یا اینکه کاربر دیگری ممکن است سوال را با متن یکسان با تقریب یک فعل یا یک نماد قرار دهد. باز هم تفاوت زیادی نمی‌کند و نگه‌داشتنش خوب نیست. بعلاوهٔ اینکه غیر از زائد بودن و پائین‌آوردن ملاک‌های کمی ارزیابی سایت، باعث می‌شود که امتیازهای مربوط یه یک پرسش پخش شود. فرض کنید یک پرسش واقعا مفید باشد و ۱۰ کاربر از وجودش بهره برده‌اند و می‌خواهند به آن امتیاز بدهند. اکنون سه شکل از پرسش موجود است و ممکن است برخی کاربران به جای مورد اصلی که پاسخ داده‌شده‌است به موردهای فرعی امتیاز بدهند. یا اینکه می‌تواند آمار بازدید صفحهٔ اصلی پرسش را پائین ببرد. یا اینکه کاربر ناآشنا به سایت که متأسفانه کم هم نیستند ممکن است در صفحهٔ فرعی وارد شود و بی‌توجه به موارد به خیال اینکه پاسخش را نمی‌گیرد خارج شود. به هر حال دو پرسش با متن یکسان به نظر من دومی به جای قفل‌شدن باید حذف شود.

پیرامون پرسش نامفهوم: برخی پرسش‌ها واقعا هیچ جور نمی‌شود برایش معنا یافت! برای پرسش دیدگاه می‌گذارید خبری نمی‌شود. به کاربر پیام می‌دهید یا می‌خواند و واکنشی نمی‌دهد یا اصلا فقط برای قراردادن متن پرسشش آمده‌است و دو روز به موعد تحویل پاسخ به استاد و نمره‌گرفتن. دو روز که تمام شد دیگر به سایت نیامده‌است و نمی‌آید. اینکه وجود داشتن پرسش‌های نامفهوم در سایت یعنی وجود داشتن یک تعداد پرسش که تا ابد‌الدهر هم پاسخ نمی‌گیرند و در نسبت پاسخ‌ها به پرسش‌ها یک نویز دائمی است.

توسط admin (1,602 امتیاز)
+3
@AmirHosein
ممنون که در نظرسنجی شرکت کردید.
به مورد خیلی مهمی اشاره کردید. مطمئنا تا وقتی تعداد پاسخها بیشتر از تعداد سوالات نباشد نمیتوانیم ادعا کنیم سایت موفقی داریم.
در مورد سوالاتی که مشکلاتی دارن و هنوز بسته نشدن یا به سوال اصلی ارجاع داده نشدن(در صورت تکراری بودن سوال) یا حذف نشدن، به نظر من مدیران سایت(تحت عناوین مختلف متخصص و ویرایشگر و ...) گاهی اوقات کم کاری میکنن و همینطور کاربران سایت! چون مدیران و کاربران می توانند سوالاتی که فکر می کنند اشکالی دارند را نشانه گذاری کنند یا مدیران را در اطلاع بگذارند. در بحث تایید پرسش و پاسخ ها هم این مشکل وجود داره و نمیدونم که واقعا مدیران به قسمت مدیریت مراجعه میکنن یا نه!؟ چون من یا هر کدام از مدیرها ممکنه در ساعتی از روز به سایت دسترسی نداشته باشیم ولی تعداد دیگری در اون زمان وقت داشته باشن.
از طرفی من خیلی اوقات سوالات یا پاسخ هایی را تایید کردم که هیچ چیزی در اون مورد بلد نبودم و فقط همینکه دیدم چیز بدی در آنها وجود نداره اون سوالها رو تایید کردم. حتی بعضی مواردی که نشانه گذاری کردید رو من ممکنه در اون زمینه تخصص نداشته باشم و متوجه مشکلش نشده باشم. تقریبا مدیران سایت در گرایش های مختلف مطالعه دارن و برای اینکه مشکلاتی که گفتم پیش نیاد واقعا لازمه همگی همکاری کنن و امکان مدیریتی خود استفاده کنند.
البته لازم به ذکره که من از همه ی مدیران کمال تشکر رو دارم چون بدون هیچ چشم داشتی دارن زحمت میکشن و اگر تا الان محفل ریاضی توانسته به فعالیت ادامه بده بخاطر زحمات مدیران و کاربرانش هست. ولی منظورم این هست که اگر واقعا بخواهیم چنین مشکلاتی وجود نداشته باشد باید چطور عمل کنیم.
متاسفانه 4 نفر از مدیران سایت مدت هاست که در سایت فعالیتی نداشتند(در حال حاضر 4نفر مدیریت میکنند؛شما و @fardina و @erfanm و من)  به نظرم میرسه باید اونها رو از مدیریت بردارم و دعوت کنیم افراد جدیدی رو به مدیریت اضافه کنیم.
البته باید یک روش مناسب برای تعیین مدیرهای جدید انتخاب کنیم.
در مورد حذف کردن هم فقط من دسترسی دارم. ولی بعضی مدیران با سطح دسترسی خاص میتوانند سوالات را پنهان کنند. مواردی که پنهان شدند فقط برای مدیران قابل مشاهده هستند. این کار برای این هست که اگر مطلبی اشتباها پنهان شده بود قابل بازگرداندن باشد. ولی من معمولا مواردی که پنهان شدند رو هر چند وقت یک بار مرور کرده و به طور کلی حذف میکنم.

حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...