به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+1 امتیاز
125 بازدید
در دانشگاه توسط amondsen (18 امتیاز)
ویرایش شده توسط amondsen

من یک فرد علاقه مند به ریاضیات به خصوص زمینه جبر و نظریه اعداد هستم و میخوام ریاضیات رو به صورت خود آموز بخونم (منظورم اینه که در آینده یک پژوهشگر در این زمینه بشم) ولی متاسفانه نمیدونم باید چجوری پیش برم من بعد از اینکه کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال توماس رو خوندم ولی بعد از اون نمیدونم چجوری باید پیش برم ممنون میشم یک الویت از پایه جهت خوندن ریاضی بگید (درسنامه - کتاب - کورس یا...)

توسط AmirHosein (9,381 امتیاز)
@amondsen زبان انگلیسی‌تان در چه حدی است؟ می‌توانید کتاب ریاضی به انگلیسی هم مطالعه کنید یا صرفا منبع فارسی می‌خواهید؟
توسط MSS (1,320 امتیاز)
می توانید از سایت مکتبخونه تدریس ریاضی اساتید را در درس های ریاضی دانلود کنید و ببینید. از کتاب راحت تر است.
توسط amondsen (18 امتیاز)
+1
خیر مشکلی با کتب زبان اصلی ندارم
توسط AmirHosein (9,381 امتیاز)
@amondsen برای اینکه کاربری را خطاب قرار دهید (که در نتیجه به ایشان پیامی ارسال خواهد شد که در دیدگاهی اشاره شده است و بی‌خبر از دیدگاهتان نخواهد ماند)، نام کاربری‌اش را با یک علامت اتسای در ابتدایش در دیدگاهتان تایپ کنید. مانند همین کاری که من در ابتدای دیدگاهم برای باخبر کردن شما از دیدگاهم انجام دادم.
توسط amondsen (18 امتیاز)
+1
@AmirHosein ممنون که این نکته رو گفتید

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط AmirHosein (9,381 امتیاز)
انتخاب شده توسط amondsen
 
بهترین پاسخ

وابسته به اینکه چه درس‌هایی را گذرانده‌اید و در چه مقطع و رشته‌ای هستید و همین طور هدفتان چیست پاسخ من متفاوت خواهد بود. آیا می‌خواهید در نظریهٔ اعداد جبری کار کنید؟ یا به دو مبحث نظریهٔ اعداد و جبر به صورت کلی علاقه‌مند هستید؟

در مورد نظریهٔ اعداد:

  • یک کتاب داستان که زندگی پِترُس پاپاچیرُف (یک ریاضیدان یونانی) که زندگی‌اش سر حدس گلدباخ به فنا می‌رود، نوشته شده توسط برادرزاده‌اش را بخوانید بد نیست. هم یک سری درس در مورد کار کردن در ریاضیات و هم یک سری کمک به فهم چند مفهوم مقدماتی بهتان می‌کند. شنیدم ترجمه‌اش می‌کردند ولی نمی‌دانم چاپ شده است یا خیر.

کتاب Uncle Petros and Goldbach's Conjecture نوشتهٔ Apostolos Doxiadis

  • یک کتاب خیلی عالی در مورد گنگ و متعالی بودن اعداد هست که واقعا شاهکار هست و روان نوشته شده است، با این حال اگر جایی از کتاب رو متوجه نشدید می‌توانید در قالب «پرسش» در همین سایت مطرح کنید (با رعایت موارد قید شده برای پرسیدن و تایپ درست پرسش در سایت - به صفحهٔ قوانین نگاه کنید، عنوان، مرجع، مشخص کردن چه چیزی برایتان سوال است و غیره درست انجام شوند)، من یا دوستان پاسختان می‌دهند.

کتاب Irrationality and Transcendence نوشتهٔ David Angell قابل دسترس بر روی صفحهٔ اینترنتی خود ایشان به آدرس https://web.maths.unsw.edu.au/~angell/5535/

در مورد جبر:

اگر می‌خواهید به سمت هندسهٔ جبری محاسباتی و کاربردی بروید، ساده‌ترین کتاب که کمترین پیش‌نیاز را نیاز داشته باشد و همه چیز محاسباتی و قابل شهود باشد یکی از دو کتاب معروف دیوید کاکس و همکارانش هست. در مورد مطالب این کتاب و همینطور تمارینش هم اگر پرسشی داشتید می‌توانید در سایت مطرح کنید، اگر پرسش را درست مطرح کنید، من یا دوستان پاسخ می‌دهند.

کتاب Ideals, Varieties, and Algorithms نوشتهٔ David Cox و Donal O'Shea و John Little انتشارات Springer


حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...