به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+4 امتیاز
45 بازدید
در دبیرستان و دانشگاه توسط sMs (582 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط AmirHosein

اینکه در بخش مرجع، باید مرجع‌دهی درست انجام شود یعنی «کتاب، مقاله، سایت، آزمونی که سوالاتش نشر و در دسترس است» قید شده‌باشد نه چیزی که در دسترس و قابل رجوع نیست مانند «ذهن خودم» یا «یکی از دوستان گفت» و غیره. و اینکه مرجع را باید درست نوشت، نام کتاب، نام نویسنده، و مشخصاتی که آن مرجع را به طور یکتا مشخص کند، شکی نیست.

اکنون پرسش اینجاست که آیا می‌توان در متن پرسش نوشت که «در سر کلاس آموزگار فلان پرسش را مطرح کرد که در زیر می‌آورم و در حل آن به مشکل خوردم» یا چون «شنیدن از یک فرد که ثبت نشده‌است» مرجع قابل دسترس شمرده نمی‌شود باید از آوردن چنین جمله‌هایی اجنتاب کرد؟

1 پاسخ

+1 امتیاز
توسط admin (1,529 امتیاز)
انتخاب شده توسط sMs
 
بهترین پاسخ

قسمت مرجع سوال برای سوالاتی در نظر گرفته شده است که در حین مطالعه کتاب، مقاله، مجله یا وب سایتی برای شما پیش آمده باشد.

این بخش از نوشتن سوال، اختیاری است.

ولی اگر می خواهید مرجع را ذکر کنید باید به صورت دقیق به سوال خود ارجاع دهید. همانطور که در راهنمایی آن قسمت بیان شده می توانید اسم کتاب یا مقاله-نویسندگان-شماره فصل-شماره مساله را ذکر کنید.

برای سوالاتی که مرجع خاصی به ذهن تان نمی رسد لازم نیست در این بخش چیزی بنویسید. همانطور که ذکر کردید ارجاعاتی مانند "ذهن خودم" یا "یکی از دوستان" جالب نیست و نباید استفاده شود.

در مورد جمله آخرتان می توانید در متن پرسش همچین موردی را بیان کنید(هرچند لزومی ندارد) ولی نباید در بخش مرجع آورده شود. ما برای اینکه کاربران تلاش خود برای حل سوال را بنویسند، حداقل طول پرسش را در نظر گرفتیم. ولی متاسفانه کاربران جملاتی را برای پر کردن متن پرسش استفاده می کنند که اصلا در روند حل سوال کمکی نمی کند. بنابراین اگر چنین جمله ای که ذکر کردید فکر می کنید در سوال شما بیان کردنش می تواند مهم باشد، آن را در در متن سوال بیاورید.


حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...