به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
0 امتیاز
101 بازدید
در دبیرستان توسط Ali mori (63 امتیاز)
برچسب گذاری دوباره توسط Ali mori

مجموعهٔ $\lbrace (x,y)\in \mathbb{Z}^2\mid x^2\leq y\leq 2x+3)\rbrace$ دارای چند عضو است که $x$ و $y$شان هر دو عددهایی مربع کامل باشند؟ پس از حل معادله به تعداد زوج مرتب خواسته شده نمی‌رسم، آیا پرسش درست طراحی شده‌است؟

توسط AmirHosein (17,969 امتیاز)
@Ali_mori عنوان و متن پرسش را برایتان ویرایش کردم، مقایسه کنید تا ببینید چگونه می‌توان تایپ ریاضی را انجام داد. شما گزینه‌ها را نیاورده‌اید و اینکه به چه عددی رسیده‌اید، مرجع‌دهی هم نکردید که خواننده بتواند منبع را بیابد و خودش چک کند. پس این قسمت که می‌پرسید آیا اشتباه دارد یا خیر نامفهوم است، با چه چیزی قرار است خواننده مقایسه کند برایتان؟
توسط AmirHosein (17,969 امتیاز)
@Ali_mori علت خاصی دارد که برچسب تابع را برای پرسش‌تان برگرداندید؟ تا جایی که دیده می‌شود پرسش شما پیرامون بررسی کردن تابع بودن یک نگاشت یا بررسی ویژگی‌های یک تابع مانند دامنه، یک‌به‌یکی، پوشایی و از این دست نمی‌شود. لذا علت استفاده از برچسب تابع را متوجه نمی‌شوم. به جای اضافه کردن برچسب بهتر است ویرایشی که در دیدگاه پیشین اشاره کردم را در ویرایش بیاورید یعنی گزینه‌ها و عددی که محاسبه کردید و مرجع‌دهی.
توسط aaa (216 امتیاز)
@AmirHoseinسوال مشکلی ندارد.
توسط Ali mori (63 امتیاز)
غلط حل کردی تعداد جواب ۱۵ تا هست و فهم مسئله رو توضیح ندادی
توسط AmirHosein (17,969 امتیاز)
@aaa فکر کنم می‌خواستید @Ali_mori تایپ کنید و اشتباهی نام‌کاربری مرا گذاشته‌اید و گرنه اینکه طراحیِ سوال مشکل دارد یا خیر پرسشِ من نیست، پرسشِ ایشان است. @Ali_mori همینطوری چیزی اشتباه نمی‌شود، اگر علتی برای اشتباه بودن پاسخ ایشان دارید به آن اشاره کنید و این دیدگاه را زیر پستِ پاسخ‌شان بگذارید نه زیر پرسش.

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط aaa (216 امتیاز)

جواب شرط $Y \geq x^{2} $

خود خط آبی هم شامل جواب است.

جواب شرط $Y \leq 2X+3$</ma

خئد خط قرمز هم شامل جواب هست.

اشتراک جواب ها

محیط ناحیه محصور نیز جزو اشتراک است.

حالا مختصات نقاط خواسته شده توسط مسعله را در ناحیه مشخصشده پیدا میکنیم

جواب ها (1،1) و (0،0) و (1،1-)


حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...