به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+2 امتیاز
74 بازدید
در دانشگاه توسط Am.s (380 امتیاز)
برچسب گذاری دوباره توسط AmirHosein

به نام خدا

در تصویر زیر می‌بینید که من یک برابری را با نرم‌افزار Maple حل کرده‌ام، اما نرم‌افزار علاوه بر جواب برابری، پیغام Warning, solutions may have been lost را هم نمایش‌داده‌است.

توضیحات تصویر

این پیغام (Warning, solutions may have been lost) در نرم‌افزار Maple به چه معناست؟

1 پاسخ

+2 امتیاز
توسط AmirHosein (14,040 امتیاز)

بیشتر پیام‌های خطای نرم‌افزار Maple معمولا با کلیک بر رویشان به صفحهٔ «توضیحی یافت نشد» برمی‌خورید ولی در مورد پیام خطای شما صفحهٔ توضیح خوبی گذاشته‌شده‌است. پیش از پرداختن به آن صفحه، به خود جملهٔ متن خطا بپردازیم.

Warning, solution may have been lost

ترجمه: «هشدار، پاسخ(ی یا پاسخ‌هایی) ممکن است از قلم افتاده‌باشند.»

به زبان ساده یعنی «نمی‌توانم ضمانت کنم که تمام پاسخ‌های برابری‌تان در زیر آمده‌باشند». اکنون به صفحهٔ مربوط به این خطا سر بزنیم. (اینجا کلیک کنید) نوشته‌اند که

Description: The warning indicates that the solve command cannot confirm that the solution set returned is complete.

Solution: Try to reformulate the problem.

ترجمه: «توضیح: این هشدار می‌گوید که دستورِ solve نمی‌تواند تأیید کند که مجموعهٔ پاسخ‌هایی که ارائه کرده‌است کامل است. راه‌حل: تلاش کنید که مسأله‌تان را از نو فرمول‌بندی کنید.»

پس الگوریتمی که برای دستور solve نوشته‌اند در یک مرحله اقدام به استفاده از الگوریتم‌های حل‌کردنی که دارد می‌کند و در یک مرحلهٔ دیگر بررسی می‌کند که آیا تمام پاسخ‌ها را یافته‌است یا خیر. در مورد مثال شما، یک پاسخ در مرحلهٔ نخست پیدا کرده‌است که ارائه نموده ولی در مرحلهٔ دوم محک‌های مورد استفاده‌اش نتوانسته‌اند ثابت کنند که این تنها پاسخ برابری است. پس شاید پاسخ دیگری هم باشد یا شاید همین تنها پاسخ است.


حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...