به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+2 امتیاز
48 بازدید
در دبیرستان توسط Amir1400 (82 امتیاز)
ویرایش شده توسط Math.Al

با سلام

در دبیرستان مبحث اصل لانه کبوتری به مثال‌های زیادی بر خورد می‌کنیم که شاهد کلمهٔ "حداقل" هستیم. مثلاً 33 کبوتر در ده قفس قرار دارند در این صورت قفسی وجود دارد که در آن حداقل چند کبوتر باشد؟ جواب 4 می‌باشد یعنی کمتر از 4تا ممکن نیست من این رو متوجه نمی‌شوم این نوع مسائل زیاد است. آیا مفهوم "حداقل" با "مینیمم" تفاوتی دارد؟ در مینیمم چنین مشکلی ندارم و می‌دانم که وقتی مینیمم 4 است یعنی کمتر از 4 ممکن نیست.

توسط Elyas1 (2,233 امتیاز)
ویرایش شده توسط Elyas1
+1
@Amir1400 یعنی اگر یکی یکی تعداد پرندگان هر قفس را بشمارید، به قفسی بر خواهید خورد که تعداد پرندگانش $4$ تا یا بیشتر است. البته در این جا بیشترین تعداد کبوترهای موجود در یک قفس  $33$ تا است. من در اینترنت جستجو کردم مینیموم همان حداقل معنی شده است. مینیموم یا minimum کلمه انگلیسی است که در لینک زیر
https://www.google.com/amp/s/dictionary.cambridge.org/amp/english/minimum

 می توانید معنی آن را مطالعه کنید. به نظر من همان معنی حداقل می باشد. مثلاً جمله (مینیموم مقدار تابع $y=x^2+1$ چیست؟) را می توان به شکل های (کمترین مقدار تابع$y=x^2+1$ چیست؟) یا (حداقل مقدار تابع $y=x^2+1$ چیست؟) نوشت.
البته تا جایی که من می دانم معنی این دو کلمه یکسان است ولی شاید دقیق تر نگاه کنیم اندکی تفاوت داشته باشند. به همین دلیل نظرم را در قالب دیدگاه می گذارم.

پاسخ شما


نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی:
حاصلجمع 7 و 6 چقدر است؟(پاسخ حروفی)
برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.

حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...