به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+1 امتیاز
288 بازدید
در دانشگاه توسط Amir943 (7 امتیاز)
برچسب گذاری دوباره توسط AmirHosein

سلام چند مقاله از کسانیکه سعی در اثبات حدس گلدباخ داشته اند و در این راه شکست خورده اند میخواهم. در وبسایت ها جستجو کردم و به نتیجه مطلوبی نرسیدم. آدرس وبسایتی معتبر که مقالات این افراد و مشکلات اثبات آنان را بیان کند را میخواستم.

توسط rafig256 (427 امتیاز)
خود مقالات رو می خواید یا فقط اسامی دانشمندان؟
من جایی خود مقالات رو ندیدم. اگر خود مقالات رو خارج از این محفل پیدا کردید لطفا در اینجا هم به عنوان جواب بگذارید تا سایر دوستان علاقمند هم استفاده کنند.
توسط Amir943 (7 امتیاز)
+1
راستش گیر نیاوردم خودم اما بازم از پیگیری تون ممنون میشم

1 پاسخ

+1 امتیاز
توسط AmirHosein (9,448 امتیاز)

یکی از ریاضی‌دان‌هایی که زندگی‌اش را برای اثبات این حدس گذاشت و نه تنها شکست خورد بلکه زندگی‌اش را باخت آقای پِترُس پاپاکْریستُس (یونانی) است که برادرزاده‌اش زندگی‌ او را رُمان کرده‌است، پیوند زیر به صفحهٔ ویکی‌پدیای این کتاب است

صفحهٔ ویکی‌پدیای کتاب «عمو پترُس و حدس گلدباخ»

من نسخهٔ انگلیسی‌اش را سال نخست ارشد خواندم، کتاب جالبی است، به یاد دارم سال دوم ارشدم ظاهرا فردی در حال ترجمه‌اش به فارسی بود اما نمی‌دانم ترجمهٔ فارسی این کتاب چاپ شده‌است یا خیر.

افراد ایرانی زیادی نیز روی این حدس و مسائل پیرامونش کار کرده‌اند که اگر فرصتی پیش آمد به کارهای آنها برایتان پیوند می‌گذارم، خودم کارهای آنها را هنوز مطالعه نکرده‌ام. صحبت‌های پراکنده‌ای هم از فرد چینی‌ای که کاری در این زمینه کرده‌بود که از یک عدد بزرگی به بعد اثباتش کار می‌کند که بین آن عدد و بزرگترین عددی که رایانه‌ها تا آنجا را چک کرده‌اند یک فاصله هست شنیده بودم در زمان کارشناسی که چون منبع یا مرجع یا نامی برایم نیاوردند وضعیتش برایم نامشخص است.

توسط Amir943 (7 امتیاز)
با تشکر فراوان از شما
توسط AmirHosein (9,448 امتیاز)
+1
@Amir943 از اینکه پاسخم برایتان مفید بوده خوشحالم. برای تشکر از پست‌ها (پرسش، یا پاسخ، یا دیدگاه) بر روی سه‌گوش (مثلث) رو به بالای سمت راستش کلیک کنید. با توجه به اینکه امتیازات ارسالی‌تان در صفحه‌شناسه‌تان (پروفایل) صفر است یعنی تا به کنون به پستی امتیاز نداده‌اید.

بعلاوه اگر پاسخی به پرسش‌تان درست بود باید روی تیک تأیید سمت راستش کلیک کنید. اگر چندین پاسخ به پرسش‌تان داده‌شده، فقط یک پاسخ را می‌توانید تیک تأیید بزنید که به انتخاب خودتان آن پاسخی که بیشتر برایتان مفید بوده را انتخاب می‌کنید. اما هیچ یک از ۴ پرسش‌تان تیک تأیید برای پاسخ ندارد. برای نمونه پرسش زیر پاسخی که دریافت کرده‌است درست است
https://math.irancircle.com/15113/%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84-%D8%AF%D9%88-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D9%87%D8%B1-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA
اگر هم پاسخی که دریافت می‌کنید نادرست است یا جایی از آن را متوجه نمی‌شوید، در قالب دیدگاه در زیر آن اشاره کنید که چرا فکر می‌کنید نادرست است یا چه جایی از آن را نیاز به توضیح بیشتر دارید.

البته احتمالا به دلیل تازه بودنتان در اینجا به این دو مطلب آگاهی نداشتید.

حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...