به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+2 امتیاز
117 بازدید
در دبیرستان و دانشگاه توسط amir h (67 امتیاز)
ویرایش شده توسط AmirHosein

آیا ماشین‌حساب گرافیکی یا برنامه‌ای برای استفاده در سیستم‌عامل اندروید وجود دارد که قادر به رسم نمودار تمام توابع باشد؟ من یک ماشین‌حساب گرافیکی نصب کردم که نمودار توابع جزءصحیح‌دار را نمی‌تواند رسم کند. لطفا اگر برنامه‌ای را که قادر به رسم نمودار تمام توابع است می‌شناسید معرفی کنید.

توسط AmirHosein (10,288 امتیاز)
@amir_h گفتنِ «تمام تابع‌ها» کمی کلی‌گویی است، آیا هر تابعی را می‌توانید با اعمال مقدماتی و تابع‌های متداول محدود ماشین‌حساب‌تان بنویسید که حالا نمودارش را هم بخواهید؟ احتمالا با دستهٔ خاصی از تابع‌ها کار می‌کنید. حتی بهترین نرم‌افزارهای پیشرفتهٔ ریاضی هم نمی‌توانند نمودار همهٔ تابع‌های عالم را رسم کنند. برای نمونه همین که اشاره کردید می‌خواهید جزءصحیح را هم بتوانید در تابع‌هایتان بیاورید معقول‌تر است. به هر حال باید نسخهٔ اندروید و توانایی پردازشی و گرافیکی وسیلهٔ مورد نظرتان را هم اشاره کنید. نسخه‌های جدید اندروید که روی تبلت یا یک سری لپ‌تاپ (حداقل اندروید ۱۰ به بعد این قابلیت را دارند) هم قابل اجرا به عنوان سیستم‌عامل اصلی هستند مسلما گزینه‌های بیشتری خواهند داشت تا اندرویدهای چند شماره پیش‌تر.
توسط good4us (3,224 امتیاز)
+2
توسط AmirHosein (10,288 امتیاز)
+2
@good4us و @saderi7 فکر کنم در قالب پاسخ بگذارید بهتر باشد چون در متن اصلی پرسش هم «ماشین‌حساب گرافیکی» گفته شده‌است و نرم‌افزارهایی که اشاره کرده‌اید نمودار جزءصحیح دار نیز رسم می‌کنند (البته من امتحان نکردم).
توسط saderi7 (7,125 امتیاز)
@AmirHosein
میتونید از طریق دو لینکی که در پاسخ گذاشتم به صورت انلاین استفاده کنید.

3 پاسخ

+5 امتیاز
توسط AmirHosein (10,288 امتیاز)
انتخاب شده توسط amir h
 
بهترین پاسخ

نرم‌افزارهای زیادی هستند که روی گوشی نصب می‌شوند ولی با کمک اتصال به اینترنت محاسبات ریاضی را انجام می‌دهند که به احتمال زیاد پاسخ مطلوب نیستند. یک دلیل برای عدم تمایل به استفاده از آنها این است که خیلی سرورهای برخط هستند که با مرورگر اینترنت چه گوشی چه رایانه می‌توانید به آنها مراجعه کنید و محاسبات و رسم‌هایتان را انجام دهید مانند سرور برخط wolfrom که آقای @fardina در این پست (اینجا کلیک کنید) معرفی و استفاده کردند که همهٔ امکانات نرم‌افزار Mathematica را دارد. پس زمانی که بدون نصب هیچ نرم‌افزاری می‌توان محاسبه و رسم را با کمک اینترنت انجام داد، دیگر چه نیازی به استفاده از موردی است که برای انجام محاسبه با اینترنت به نصب و اشغال فضای حافظهٔ گوشی دارد؟ البته برخی از این نرم‌افزارها نیز امکان عکس گرفتن از متن و تبدیل خودکار به کُدِ دستوری نرم‌افزار هم دارند مانند Maple Companion (برای اطلاعات بیشتر به پیوند آمده در زیرنویس شمارهٔ 1 مراجعه کنید). برخی همچون Maple companion و یا Matlab mobile به رایانه‌تان متصل می‌شوند و در واقع ورودی‌تان را به نرم‌افزار Maple یا Matlab که بر روی رایانه‌تان نصب است می‌فرستند تا محاسبه بر روی رایانه‌تان انجام شود (برای اطلاعات بیشتر پیرامون Matlab mobile به پیوند آمده در زیرنویس شمارهٔ 2 مراجعه کنید). به هر حال اینها نرم‌افزاری که به صورت مستقل بر روی گوشی محاسبه را با پردازنده و حافظهٔ گوشی و بدون نیاز به اینترنت یا رایانه‌تان انجام بدهند نیستند پس آنها را کنار می‌گذاریم.

یک نمونه نرم‌افزار که روی گوشی کار کند MathStudio است. به گفتهٔ سایت اصلی 3 این نرم‌افزار و مطلبی که در یک سایت دیگر 4 گفته شده‌است می‌توانید آن را از App Store و Android Market دانلود کنید. اما من فقط در AppStore آن را یافتم 5. بر روی iPad و iPhone نصب می‌شود و بدون استفاده از اینترنت نیز کار می‌کند.

توسط AmirHosein (10,288 امتیاز)
اگر نرم‌افزار جدیدی پیدا کردم که بر روی سیستم‌عامل android هم به طور مستقل کار کند و به پیشرفتگی نرم‌افزارهای اشاره‌شده باشد آن را اضافه می‌کنم.
+4 امتیاز
توسط saderi7 (7,125 امتیاز)

دو برنامه خوب که تمام نمودار هایی که شما در حساب دیفرانسیل و انتگرال با آن برخورد داشته اید رو براتون معرفی میکنم. Geogebra , Desmos که به صورت آنلاین هم میتونید از طریق این دو سایت دسترسی Geogebra , Desmos داشته باشید.

+3 امتیاز
توسط good4us (3,224 امتیاز)

توضیحات تصویر

رسم نمودارجزءصحیح از نرم افزار زیر:

https://www.androidha.com/160388-algeo-graphing-calculator/

توسط amir h (67 امتیاز)
از پیشنهاد های شما عزیزان ممنونم. همچنین برخی از برنامه هایی که توسط شما عزیزان به بنده معرفی شد مفید واقع شد.

حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...