به محفل ریاضی ایرانیان خوش آمدید! لطفا برای استفاده از تمامی امکانات عضو شوید
سایت پرسش و پاسخ ریاضی
+1 امتیاز
137 بازدید
در دانشگاه توسط Manii (17 امتیاز)
ویرایش شده توسط mahdiahmadileedari

حد زیر را حساب کنید (ریاضی عمومی ۲)( بردارها)

$$ \lim_{t\to -1} ( \frac{t^2 -1}{t+1} , \frac{t^3 +1}{t+1}) $$

توسط AmirHosein (14,034 امتیاز)
+1
@amir7788 با گذاشتن علامت اتسای و نام کاربری فردی که مخاطبتان است دیدگاه‌تان را شروع کنید مانند کاری که من و @good4us انجام داده‌اند. چند دیدگاه دیگر هم هست که مانند اینجا برایتان گذاشته‌شده‌اند و هنوز پاسخی نداده‌اید. در مورد آگاهی‌رسان، برای من که درست کار می‌کند. به محض log in شدن به سایت در بالا سمت چپ قرمزرنگ تعداد پیام‌های ناخوانده و تعداد مرتبه‌ای که در دیدگاه‌ها مخاطب قرار گرفته‌شده‌ام یا اینکه به پاسخ یا پستی‌ام واکنش نشان داده شده نمایش داده می‌شود که با کلیک نواری شامل فهرست این رویدادهای اخیر باز می‌شود و با کلیک بر آنها به آن لینک‌ها می‌توان رفت. شاید در تنظیمات اکانت‌تان آگاهی‌رسان را برای خودتان غیرفعال کرده‌اید مانند برخی کاربرها که امکان پیام‌خصوصی را برای خودشان غیرقعال می‌کنند. @admin بهتر می‌توانند راهنمایی‌تان کنند.
توسط amir7788 (1,124 امتیاز)
@AmirHosein در سمت چپ تا کنون چیزی مشاهده نکردم که قرمز رنگ باشه و تعداد پیام های نا خوانده را مشخص کنه «... به محض log in شدن به سایت در بالا سمت چپ قرمزرنگ تعداد پیام‌های ناخوانده و تعداد مرتبه‌ای که در..» شاید در گوشی  نشان داده نمی شه.
توسط AmirHosein (14,034 امتیاز)
@admin در مورد دیدگاه بالای @amir7788 نظری دارید؟ برای من مشکلی نیست و آگاهی‌رسان درست کار می‌کند.
توسط Elyas1 (2,239 امتیاز)
+1
@amir7788 و @AmirHosein برای من هم چنین مشکلی به وجود آمد. بر روی شکلی که شبیه کره زمین است کلیک کردم و پیام های گذشته را پاک کردم. با زدن علامت × پیام ها پاک می شوند. به نظرم شما هم چنین کنید شاید درست شد. برای من که درست شد.
توسط admin (1,602 امتیاز)
+1
@AmirHosein
من با چند حساب کاربری بررسی کردم مشکلی پیدا نکردم.
باید ایشان ذکر کنند با چه مرورگری و با چه سیستمی وارد شدن و این مشکل رو داشتن که دقیقتر بررسی بشه.

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط mahdiahmadileedari (1,123 امتیاز)
انتخاب شده توسط Manii
 
بهترین پاسخ

داریم$$ \ lim_{t\to -1}( \frac{t^2-1}{t+1} i+ \ \frac{t^3+1}{t+1} j)= \lim_{t\to -1} ( \frac{t-1)(t+1)}{t+1} i+ j\frac{(t+1)(t^2-t+1)}{t+1} = \lim_{t\to -1} ((t-1)i+(t^2-t+1)j)=-2i+3j$$


حمایت مالی

کانال تلگرام محفل ریاضی
امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
...